Finał akcji "Świeć przykładem nie tylko w Adwencie"

Ponad 1000 odblasków trafiło do mieszkańców Żywiecczyzny. To finał akcji „Świeć przykładem nie tylko w Adwencie”, w którą zaangażowani byli żywieccy policjanci, księża oraz przedstawiciele Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej. W tym roku była to już piąta edycja akcji. Działania honorowym patronatem objął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński.

Dzisiaj rano w Parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Aniołów w Korbielowie odbył się finał akcji „Świeć przykładem nie tylko w Adwencie”. W działania zaangażowani byli żywieccy policjanci, księża oraz przedstawiciele Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej. W tym roku stróże prawa odwiedzili cztery parafie: w Węgierskiej Górce, Międzybrodziu Żywieckim, Milówce oraz Korbielowie, gdzie odbyło się podsumowanie działań.

Celem akcji było dotarcie do jak największej ilości osób i przekazanie im cennych informacji dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego też policjanci w czasie nabożeństw przestrzegali wiernych przed niebezpieczeństwami na drogach. Tłumaczyli podstawowe zasady bezpieczeństwa, a przede wszystkim wyjaśniali, jak ważne dla ochrony życia i zdrowia jest noszenie elementów odblaskowych. Po zakończonych nabożeństwach mundurowi rozdawali wiernym zakupione przez Caritas odblaski. Łącznie ponad 1000 opasek odblaskowych trafiło do mieszkańców Żywiecczyzny. Akcja rokrocznie spotka się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród mieszkańców.

  • policjantka w czasie przemówienia w tle siedzą ministranci
  • policjantka rozdaje odblaski
  • policjantka w czasie wręczania odblasków
  • policjant w czasie przemówienia w kościele
  • policjant w czasie wręczania odblasków
  • policjant w czasie wręczania doblasków
Powrót na górę strony