Debatowali z seniorami o bezpieczeństwie, bo każdy ma na nie wpływ

W Klubie Seniora "Globik" w Żywcu odbyła się debata inauguracyjna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie w główniej mierze poświęcone zostało bezpieczeństwu seniorów. W debacie oprócz żywieckich policjantów wziął udział również Komendant Straży Miejskiej w Żywcu Sławomir Walczak. Na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał od mundurowych zestaw ulotek profilaktycznych oraz element odblaskowy. Wszystko po to, aby starsi mieszkańcy miasta byli bezpieczni.

Wczoraj policjanci z Żywca wspólnie z Komendantem Straży Miejskiej w Żywcu Sławomirem Walczakiem spotkali się z seniorami. Spotkanie miało charakter debaty i odbyło się w Klubie Seniora „Globik”. Po przywitaniu uczestników oraz przybyłych gości Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Żywcu asp.sztab. Artur Biernat przybliżył zebranym zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako narzędzia na szybki i łatwy kontakt z policją. Wyjaśniał seniorom w jaki sposób, dzięki temu urządzeniu każdy z nich może wpływać i kształtować bezpieczeństwo w swoim otoczeniu. Następnie przybliżył seniorom aplikację mobilną "Moja Komenda" i w sposób praktyczny pokazał seniorom, jak się nią posługiwać.

W kolejnej części spotkania asp.sztab. Mirosława Piątek omówiła z seniorami zagadnienia związane z zabezpieczeniem swojego mienia, domów oraz mieszkań. Policjantka omówiła również założenia kampanii społecznej „Seniorze nie daj się oszukać”. Przestrzegała również przed oszustami wyłudzającymi pieniądze metodą na tzw. „wnuczka”. Treści teoretyczne przeplatane były realnymi przykładami zdarzeń, do których doszło na terenie Żywca i powiatu żywieckiego. W czasie spotkania seniorzy otrzymali ulotki dotyczące ich bezpieczeństwa, a na zakończenie każdy uczestnik otrzymał odblaskową opaskę.

  • policjanci w czasie debatty

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.17 MB)

Powrót na górę strony