Konferencja „Zdrowy i bezpieczny Senior”

W ramach Europejskiego Dnia Seniora żywieccy policjanci wzięli udział w konferencji „Zdrowy i bezpieczny Senior”. Wydarzenie zostało zorganizowane wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Żywcu. Konferencja podzielona została na trzy bloki tematyczne, w których specjaliści z różnych dziedzin poruszali ważne dla seniorów kwestie dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa. Blok prowadzony przez policjantów poświęcony był bezpieczeństwu seniorów w ruchu drogowym. Na zakończenie spotkania każdy senior otrzymał element odblaskowy.

20 października obchodzony jest Europejski Dzień Seniora. Dbając o bezpieczeństwo osób starszych policjanci z żywieckiej komendy wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną, zorganizowali konferencję „Zdrowy i bezpieczny Senior”. Wydarzenie odbyło się wczoraj, w Klubie „Śrubka” w Żywcu, a odbiorcami byli seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Żywca i powiatu. Spotkanie podzielone zostało na trzy bloki tematyczne. Pierwszy z nich „Grypa nie wybiera” prowadziła specjalista ds. szczepień Pani dr Aneta Janiak. Kolejny „Wiem co jem” poprowadził lek. med. Janusz Wyrwalski.

Po tym bloku w roli prelegentów wystąpili policjanci w Żywca. Stróże prawa przedstawili kwestię bezpieczeństwa seniorów w ruchu drogowym. Jak wynika z zestawień za 2017 rok, największą grupę pieszych potrąconych w ruchu drogowym stanowią osoby po 60 roku życia. Dlatego mundurowi przedstawili główne zasady bezpieczeństwa pieszych oraz główne błędy jakie popełniają oni na drodze, a których konsekwencją może być utrata życia lub zdrowia. Przekazywane treści uzupełniali nagraniami z autentycznych zdarzeń drogowych. Po ich prezentacji wspólnie dyskutowano o ich przyczynach oraz skutkach. Policjanci podkreślali również, że okres jesienno-zimowy to pora wyjątkowo niebezpieczna dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dbając o bezpieczeństwo pieszych stróże prawa wręczyli każdemu uczestnikowi odblaskową opaskę. Podkreślali również, jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest ich noszenie.

  • policjanci w czasie konferencji
  • wystąpienie dotyczące grypy
  • wystąpienie dotyczące grypy
  • wystąpienie Janusza wyrwalskiego
  • wystąpienie wyrwalskiego
  • wystąpienie wyrwalskiego
Powrót na górę strony