Biuro Ruchu Drogowego

Nie daj się skusić!

To hasło spotu profilaktycznego, zrealizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego żywieckiej komendy Policji oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej. Spot adresowany jest do kierowców z zamiarem uświadomienia im, że każdy z nas jest odpowiedzialny za swoje zachowanie i decyzje, jakie podejmuje. Z okazji Mikołajek wszystkim kierowcom życzymy podejmowania tylko tych słusznych decyzji!

Jak pokazują policyjne statystyki, nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie na drodze. Dlatego żywieccy policjanci, przy wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej, zrealizowali spot profilaktyczny „Nie daj się skusić!”, poruszający właśnie taką problematykę. Myślą przewodnią spotu jest zwrócenie uwagi kierujących samochodami na to, że decyzje, które podejmują, zależą tylko i wyłącznie od nich. Natomiast konsekwencje tych złych, mogą uderzyć w inne osoby, w tym w ich bliskich.
 
Dzisiaj Mikołajki, a przed nami okres przedświąteczny. To czas refleksji, radości, ale i możliwości zmian. Dlatego wszystkim kierowcom życzymy podejmowania tylko tych dobrych i odpowiedzialnych decyzji. Pamiętajcie! Nie dajcie się skusić!  

Realizacja spotu nie byłaby możliwa bez wsparcia i zaangażowania wielu osób.
W szczególności dziękujemy:
Realizatorom: Sebastianowi Duchnowiczowi i Pawłowi Szczotce.
Aktorom: Magdalenie Filary, Gabrieli Frydel, Szczepanowi Pieronek, sierżantowi Kamilowi Prochownikowi oraz Jackowi Kuflowi.    
 
Gorące podziękowania składamy Mikołajowi, w którego gościnnie wcielił się aktor Eugeniusz Jachym. 

Za anielski i demoniczny głos dziękujemy radiowcom: Monice Piaseckiej oraz Łukaszowi Luszczakowi, a także Sebastianowi Duchnowiczowi. 

Podziękowania składamy także Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Łodygowicach oraz Krystynie Zaiczek za wypożyczenie strojów.  

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za poświęcony czas, okazaną bezinteresowną pomoc i chęć współpracy w tak ważnej dla nas wszystkich sprawie!

Film Spot profilaktyczny "Nie daj się skusić"

Pobierz plik Spot profilaktyczny "Nie daj się skusić" (format mp4 - rozmiar 43.85 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja spotu

Pobierz plik Audiodeskrypcja spotu (format mp3 - rozmiar 2.16 MB)

Powrót na górę strony