Biuro Ruchu Drogowego

Etap powiatowy Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego za nami

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Żywcu odbył się etap powiatowy Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Impreza została zorganizowana pod honorowym patronatem Starosty Żywieckiego oraz przy współudziale bielskiego WORD-u. Zaciętą rywalizację wygrali uczniowie z Zespołu Szkół Samochodowych.

W tym roku, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, odbyła się kolejna edycja Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Imprezę honorowym patronatem objął Starosta Żywiecki, a w organizację etapu powiatowego zaangażował się również Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej. Uczestnicy turnieju rywalizowali ze sobą wykazując się umiejętnościami i wiedzą z różnych dziedzin. Wiedza uczestników została sprawdzona testami z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz skrzyżowań. Po testach drużyny wykonywały zadanie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po podsumowaniu wszystkich wyników najlepsza okazała się drużyna z Zespołu Szkół Samochodowych w Żywcu. Na koniec uczestnicy otrzymali dyplomy, puchary i nagrody.  
Zwycięska drużyna będzie reprezentować powiat żywiecki w eliminacjach okręgowych, które odbędą się 11 maja w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej.

Wszystkim uczestnikom Turnieju i reprezentantom naszego powiatu gratulujemy oraz życzymy powodzenia i zwycięstwa w kolejnych etapach konkursu!

Powrót na górę strony