Biuro Ruchu Drogowego

Bezpiecznie na stoku z żywieckimi policjantami

Dzisiaj żywieccy policjanci wspólnie z policyjnymi instruktorami narciarstwa gościli na stoku narciarskim „Ski Park” w Rajczy. Mundurowi rozmawiali z miłośnikami sportów zimowych o tym, jak bezpiecznie korzystać z atrakcji zimy. Rozdawali również ulotki z dekalogiem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Dla najmłodszych przeprowadzono konkurs z nagrodami. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Dzisiaj na stoku narciarskim "Ski Park" w Rajczy odbyły się profilaktyczne działania prowadzone w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. W czasie imprezy rozegrano zawody narciarskie, a także liczne konkursy i zabawy z nagrodami. Akcję zorganizowali żywieccy mundurowi wspólnie z policjantami – instruktorami oraz Beskidzkim GOPR-em. Podczas działań policjanci rozmawiali z uczestnikami na temat zasad bezpiecznego korzystania ze stoku. Przypomnieli również o dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Z dorosłymi rozmawiali o konieczności noszenia kasków przez młodzież do 16 roku życia i konsekwencjach jazdy na nartach i snowboardzie pod wpływem alkoholu. W czasie prelekcji korzystano z tzw. „alkogogli”, czyli specjalnych okularów, które symulują widzenie w stanie nietrzeźwości. Narciarze mogli je założyć i w praktyce zobaczyć jak zmienia się percepcja i koordynacja. Całość imprezy uświetnił Sznupek, czyli maskotka śląskiej policji. W profilaktycznych działaniach stróżom prawa pomagali uczniowie klasy policyjnej z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu, którzy wspólnie z policjantami rozdawali miłośnikom sportów zimowych ulotki, broszury i książeczki dotyczące bezpieczeństwa, a także odblaskowe zawieszki. Policjanci przypominali również, jak ważne w okresie zimowym jest bezpieczeństwo na drodze, zarówno pieszych, jak i rowerzystów.

Celem akcji była popularyzacja sportów zimowych wśród dzieci i młodzieży, edukacja związana z uprawianiem narciarstwa, a także propagowanie bezpieczeństwa i właściwych zachowań na stokach narciarskich.

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w działania oraz przedstawicielom mediów za ich promocję!

Powrót na górę strony