Biuro Ruchu Drogowego

Kolejne spotkanie z żywiecką drogówką i Radiem Bielsko

Wczoraj odbyło się kolejne spotkanie przeprowadzone w ramach działań „Jednośladem bezpiecznie do celu z żywiecką drogówką i Radiem Bielsko”. W czasie spotkań każdy miłośnik jednośladów, który przyjechał w wyznaczone miejsce otrzymał przydatny gadżet poprawiający bezpieczeństwo. Priorytetem tych działań jest zwrócenie uwagi użytkowników jednośladów na istotne aspekty bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Partnerem akcji jest Urząd Gminy w Jeleśni oraz Urząd Gminy Radziechowy-Wieprz.

Trwają ogólnopolskie działania”Jednośladem bezpiecznie do celu”. Ich priorytetem jest m.in.:

  • informowanie o konieczności przygotowania pojazdu do sezonu,
  • eliminowanie i ograniczenie zagrożeń na drodze takich jak: nadmierna prędkość, kierowanie po spożyciu alkoholu, zły stan techniczny i brak obowiązkowego wyposażenia pojazdu,
  • promowanie bezpiecznych zachowań,
  • poprawa widoczności uczestników ruchu drogowego, korzystanie z elementów odblaskowych oraz używanie kasków ochronnych przez rowerzystów.

W myśl tych działań policjanci z żywieckiej drogówki wspólnie z redaktorami Radia Bielsko na terenie powiatu żywieckiego spotykają się z miłośnikami jednośladów. Wczoraj policjantów i redaktorów Radia Bielsko spotkać można było w Łodygowicach na ul. Żywieckiej w rejonie placówki OSP oraz w Lipowej na jednym z głównych skrzyżowań. W działaniach uczestniczył również policjant z wydziału prewencji żywieckiej komendy, który z uczestnikami spotkań rozmawiał o tym, jak bezpiecznie spędzać czas wolny od pracy i nauki. Wszyscy rozdawali kierowcom jednośladów przedmioty poprawiające ich bezpieczeństwo. Odblaskowe szelki, etui, kaski, dzwonki czy światełka te i inne gadżety trafiły do każdego, kto przyjechał w wyznaczone wcześniej miejsca. Przedmioty te zostały zakupione przez Urząd Gminy w Jeleśni oraz przez Urząd Gminy Radziechowy-Wieprz, które są partnerami działań. W czasie spotkań policjanci rozmawiali z mieszkańcami na temat bezpieczeństwa i odpowiedzialnych zachowań w ruchu drogowym. Wkrótce kolejne spotkanie!

Powrót na górę strony