Bezpieczeństwo pieszych

Policjanci z wizytą u najmłodszych

W ramach działań podejmowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych policjanci z Żywca odwiedzają przedszkolaków zarówno w Żywcu, jak i powiecie. W czasie spotkań stróże prawa uczą dzieci bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach. W profilaktycznych działaniach pomaga im maskotka śląskiej policji – „Sznupek”.

W piątek policjanci z żywieckiej komendy odwiedzili przedszkolaków z przedszkola „Oxford House” działającego w Żywcu. W czasie spotkania stróże prawa w łatwy i przystępny sposób uczyli dzieci, jak należy zachowywać się na drodze, aby być bezpiecznym. Policjanci przekazaną wiedzę teoretyczną sprawdzali w praktyce, poprzez ćwiczenia i pokazy, które wykonywali wspólnie z dziećmi. Przedszkolaki każdorazowo wykazały się ogromną wiedzą i bezbłędnie odpowiadały na zadawane przez policjantów pytania. 

Część spotkania policjanci poświęcili również na omówienie wspólnie z dziećmi zagrożeń, jakie niesie za sobą nieumiejętne korzystanie z telefonu, gier czy treści znajdujących się w internecie. 

Na zakończenie dzieci otrzymały od policjantów odblaskowe zawieszki. Mundurowi podkreślali, jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest ich noszenie. W profilaktycznych działaniach stróżom prawa pomagał pluszowy przyjaciel dzieci – „Sznupek”.

  • zdjęcie kolorowe w sali stoi policjantka i prowadzi prelekcje przed nią na krzesełkach siedzą dzieci
  • zdjęcie kolorowe w sali stoi policjantka przed nią tyłem do obiektywu siedzą dzieci
  • dzieci które trzymają odblaski
  • kolorowe zdjęcie grupowe przedszkolaków i sznupka
  • policjantka wspólnie z dziećmi ćwiczy równe sytuacje
  • policjantka prowadzi prelekcję
Powrót na górę strony