Nie reagujesz - akceptujesz!

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki reakcji mieszkańca

Dzięki reakcji mieszkańca powiatu żywieckiego, policjanci z Żywca zatrzymali 41-latka, który mając w organizmie 2,5 promila alkoholu kierował samochodem. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi mu wysoka grzywna oraz kara nawet do 2 lat więzienia. O jego dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.

W sobotę około 18.30 do dyżurnego żywieckiej komendy policji zatelefonował mieszkaniec powiatu żywieckiego i poinformował, że w Pewli Wielkiej fiatem cinquecento najprawdopodobniej kieruje nietrzeźwy mężczyzna. We wskazane miejsce natychmiast pojechali żywieccy policjanci. Po chwili zauważyli podejrzany samochód i dali jego kierowcy sygnał do zatrzymania się. Za kierownicą siedział 41-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 2,5 promile alkoholu. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia.

Przypominamy, że niezmiennie od 2011 roku trwa kampania społeczna “Nie reagujesz-akceptujesz”. Celem przedsięwzięcia jest uwrażliwienie mieszkańców na wszelkiego rodzaju naruszenia prawa. Przypominamy, że brak reakcji społeczeństwa na tego rodzaju sytuacje, rozzuchwala przestępców. Nieustannie liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może wpłynąć pozytywnie na bezpieczeństwo.

Informacje o każdym przypadku naruszenia prawa można zgłaszać anonimowo dzwoniąc pod bezpłatny, alarmowy numer telefonu 112 lub 997.

Każdy sygnał od Państwa pozwoli na podjęcie przez policjantów natychmiastowej interwencji, a w konsekwencji zatrzymanie sprawców.


 

Powrót na górę strony