Akcje i kampanie społeczne

Kolejni seniorzy „Znają te numery”

Data publikacji 23.05.2024

W ramach kampanii społecznej #ZnamTeNumery dzielnicowi spotykają się z seniorami zarówno na terenie Żywca, jak i powiatu. W czasie spotkań przekazują im ważne informacje dotyczące tego, jak zachować się w sytuacji zagrożenia oszustwem. Tym razem dawkę wiedzy otrzymali seniorzy z Milówki, Rajczy, Gilowic oraz Żywca.

Cały czas trwają spotkania dzielnicowych z seniorami. Tym razem mundurowi odwiedzili osoby z Klubu Seniora w Gilowicach, Milówce oraz Rajczy, a także z Domu Rodzinnego „Świerk” w Żywcu. W czasie spotkań policjanci przedstawili osobom starszym sposoby działania oszustów oraz prosty schemat postępowania, gdy znajdziemy się już w takiej sytuacji. Mundurowi podkreślali, że najważniejszą zasadą jest „sprawdzaj, nie ufaj” – czyli, aby seniorzy zawsze weryfikowali informacje, które ktoś przekazał im przez telefon. Wykonanie telefonu do bliskich zajmie nam chwilę, a dzięki temu nie stracimy często oszczędności całego życia. Dużo miejsca policjanci poświęcili także na przedstawienie sposobu działania coraz bardziej popularnych oszustów internetowych.

Dzielnicowi korzystając z okazji rozmawiali również z seniorami o tym, w jaki sposób właściwie zabezpieczyć swój dom czy mieszkanie, ale także mienie. Włamania do domów czy kradzieże pociągają za sobą nie tylko straty materialne, ale również bardzo często wiążą się z utratą poczucia bezpieczeństwa. Dlatego mundurowi przekazali seniorom rady, dzięki którym będą wiedzieli, jak zadbać o swój dobytek.

Na koniec był czas na dyskusję, w której seniorzy chętnie uczestniczyli i dzielili się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Wyrazili również chęć kontynuacji takich spotkań, dlatego też wkrótce odbędą się kolejne.

  • zdjęcie kolorowe seniorzy siedzą za stołem obok nich stoi policjant
  • zdjęcie kolorowe policjant w czasie prelekcji seniorzy siedzą
  • zdjęcie kolorowe policjanci stoją seniorzy siedzą na krzesłach słuchają prelekcji
  • zdjęcie kolorowe policjant stoi obok niego seniorzy
  • zdjęcie kolorowe policjant stoi naokoło siedzą seniorzy
  • Zdjęcie kolorowe policjant w czasie prelekcji seniorzy siedzą
Powrót na górę strony