Akcje i kampanie społeczne

„Wkraczasz w dorosłość - Wybieraj”

W Zespole Szkół Technicznych i Leśnych w Żywcu odbyło się spotkanie profilaktyczne, które zorganizowane zostało w myśl kampanii „Wkraczasz w dorosłość – Wybieraj”. Policjanci przekazali młodzieży cenne informacje dotyczące ich bezpieczeństwa, a także uświadomili ich, że pewne zachowania podejmowane przez nich w młodym wieku, mogą mieć wpływ na całe ich dorosłe życie.

Policjanci z żywieckiej komendy spotkali się z uczniami klas pierwszych z Zespołu Szkół Technicznych i Leśnych w Żywcu. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii „Wkraczasz w dorosłość – Wybieraj”. To, jakiego wyboru dokonamy w sytuacjach trudnych, zależy od nas samych. Decyzje te mogą wpłynąć na całe nasze dorosłe życie zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej. To właśnie przesłanie starali się przekazać policjanci z żywieckiej komendy młodzieży.

W czasie spotkania, stróże prawa w formie dyskusji przekazali młodym ludziom cenną wiedzę na temat ich odpowiedzialności za popełnione czyny karalne. Omówili również tak ważne tematy, jak cyberzagrożenia, hejt czy mowa nienawiści. Dużo miejsca poświecono również zagadnieniu nielegalnych substancji i uzależnieniom oraz ich wpływu na życie w różnych jego sferach.

Spotkania te są bardzo ważne, bowiem policjanci mają możliwość przekazać młodym ludziom cenne informacje dotyczące odpowiedzialności za ich zachowania. Również uczniowie mają możliwość rozwiać swoje wątpliwości czy uzyskać wiedzę w obszarze często trudnych tematów i problemów. 

  • zdjęcie kolorowe zrobione w sali uczniowie siedzą tyłem policjantka stoi przed nimi i prowadzi prelekcje
  • zdjęcie kolorowe zrobione w sali uczniowie siedzą tyłem policjantka prezentuje spot profilaktyczny
Powrót na górę strony