Akcje i kampanie społeczne

Kolejne spotkanie w ramach akcji „Nowe narkotyki – Nowe zagrożenia”

Policjanci z żywieckiej komendy po raz kolejny wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym w myśl akcji informacyjno-edukacyjnej pt. „Nowe Narkotyki-Nowe zagrożenia”. Organizatorem spotkania była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Żywcu, a odbiorcami ważnych treści uczniowie z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna z Żywca realizuje akcję informacyjno-edukacyjną pt. „Nowe narkotyki – Nowe zagrożenia”. Głównym celem działań jest zapobieganie używaniu substancji psychoaktywnych, ale także alkoholu, tytoniu oraz leków przez osoby młode. Akcja skierowana jest do ogółu społeczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem osób w wieku 15-30 lat, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, rodziców/opiekunów, studentów uczelni wyższych, a także organizatorów wypoczynku zimowego i letniego.

Policjanci z żywieckiej komendy włączyli się w te działania i po raz kolejny spotkali się z młodzieżą. Tym razem odbiorcami ważnych treści byli uczniowie z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu. Przygotowane wystąpienia miały na celu uświadomienie młodych ludzi zarówno o konsekwencjach zdrowotnych, jak i karnych eksperymentowania z używkami. Spotkanie rozpoczął pulmonolog Janusz Wyrwalski, który omówił mechanizm, przyczyny powstania oraz skutki zdrowotne i społeczne uzależnień. Następnie żywieccy policjanci przedstawili młodzieży problem zakazanych substancji od strony odpowiedzialności karnej. Wyjaśnili takie pojęcia jak demoralizacja, nieletni sprawcy czynów karalnych oraz to, jakie konsekwencje prawne ponoszą młodzi ludzie sięgający po zabronione substancje. Dla młodzieży przygotowano również szereg ulotek informacyjnych. Każdy mógł też zobaczyć, jak zmienia się percepcja po wypiciu alkoholu czy zażyciu narkotyków testując narko i alkogogle. 
 

  • zdjęcie kolorowe zrobione na sali uczniowie siedzą tyłem na krzesłach przed nimi policjantka prowadzi prelekcje
  • zdjęcie baneru dotyczącego nowej kampanii
  • zdjęcie zrobione w sali uczniowie siedzą tyłem na krzesłach przed nimi prelegent
Powrót na górę strony