Młodzi mistrzowie bezpieczeństwa rywalizowali w turnieju BRD
28 kwietnia odbył się rejonowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, którzy wcześniej zwyciężyli eliminacje w swoich powiatach. Gospodarzem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 36 w Bielsku-Białej.
Do rywalizacji przystąpili uczniowie z powiatów bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego i żywieckiego. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie oraz Komendy Powiatowej Policji w Żywcu.
W wydarzeniu uczestniczyli między innymi Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Jacek Śliwka, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej asp. szt. Marek Gałuszka oraz Ryszard Macura z Kuratorium Oświaty w Katowicach, Delegatura w Bielsku-Białej.
Turniej składał się z kilku wymagających konkurencji. Uczniowie rozwiązywali test wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, sprawdzali swoje umiejętności w miasteczku rowerowym oraz na torze przeszkód. Ważnym elementem zmagań była również konkurencja z pierwszej pomocy, którą prowadził Janusz Głaz z Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku-Białej.
Rywalizacja została przeprowadzona w dwóch grupach. W grupie 1 wystartowało 5 drużyn, a najlepsze wyniki osiągnęli:
- ZSP Mazańcowice
- SP Pielgrzymowice
- SP nr 6 Ustroń
W grupie 2 rywalizowało 6 drużyn. Klasyfikacja przedstawiała się następująco:
- ZSP Mazańcowice
- SP Warszowice
- SP nr 2 Ustroń
Głównym sędzią zawodów była asp. szt. Ilona Michalczyk z Wydziału Ruchu Drogowego bielskiej komendy, a nagrody zwycięzcom wręczali obecni Komendant oraz Naczelnik.
Uczestnicy turnieju wykazali się dużą wiedzą, odpowiedzialnością i bardzo dobrym przygotowaniem praktycznym. Takie wydarzenia pokazują, jak ważna jest edukacja komunikacyjna dzieci i młodzieży oraz kształtowanie właściwych postaw już od najmłodszych lat.
Najlepsze drużyny będą reprezentować swoje szkoły w kolejnym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.
Gratulujemy zwycięzcom, a także wszystkim uczestnikom, opiekunom i organizatorom. Każdy udział w takim turnieju to ważny krok w budowaniu świadomego, odpowiedzialnego i bezpiecznego uczestnika ruchu drogowego.
Opis filmu: Film przedstawia pokaz zdjęć z turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla szkół podstawowych ze spokojną muzyką bez słów
Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.46 MB)