Polemiki, sprostowania

Sprostowanie nieprawdziwej informacji, która pojawiła się na kanale YouTube „STOP PIRAT”

Poniżej zamieszczamy treść pisma, które skierowane zostało do Redakcji kanału YouTube „STOP PIRAT”.

W związku z nagraniem, które pojawiło się na kanale YouTube „STOP PIRAT” w dniu 27 września br. o tytule: ”Zastępca Komendanta niebezpiecznie wyprzedza na światłach i jedzie ponad 100km/h?” STOP PIRAT na podstawie art. 31a.1 Prawa Prasowego wnoszę o sprostowanie nieprawdziwych informacji, które zawarte są w tytule „Zastępca Komendanta niebezpiecznie wyprzedza na światłach i jedzie ponad 100km/h?” oraz tekście „Autor dodatkowo po przeszukaniu dostępnych publicznie źródeł tj. strona Komendy Powiatowej Policji w Żywcu pisze: "jeśli się nie mylę to mógł być to sam zastępca komendanta".  

Treść sprostowania: 
„Czynności przeprowadzone przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Żywcu bezsprzecznie wskazują, iż samochodem, który pojawia się w nagraniu nie kierował I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żywcu.  
Informacje zawarte w tekście nie mają żadnego poparcia w faktach. Autor nie zadał sobie trudu, aby skontaktować się z nami, by ustalić okoliczności oraz tożsamość kierującego. Komunikat zawiera insynuacje niepoparte żadnymi dowodami przez co jest jest obraźliwy i szkaluje dobre imię I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Żywcu, poniża go w opinii publicznej oraz naraża na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska. Publikacja niezgodnych z prawdą materiałów, komentarze czy przypuszczenia naruszają standardy rzetelności dziennikarskiej”.

Powrót na górę strony