Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Dzisiaj, po niemal czteroletniej przerwie, ponownie ruszyły wspólne patrole polskich i słowackich policjantów. Współpraca w rejonie przygranicznym powiatu żywieckiego oraz czadeckiego trwa już od kilkunastu lat. Efektem jest wymiana doświadczeń i wiedzy, a także poprawa bezpieczeństwa po obu stronach granicy.
Dodano: 24.05.2024 Ruszyły wspólne patrole polskich i słowackich policjantów -
W Komendzie Powiatowej Policji w Żywcu odbyło się spotkanie robocze poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Głównym tematem spotkania była międzynarodowa współpraca na wypadek zamknięcia tunelu zarówno po polskiej, jak i słowackiej stronie. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz policji słowackiej.
Dodano: 24.04.2024 Międzynarodowa współpraca na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym -
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żywcu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowania zabójstwa policjanta w Holandii. W wyniku sprawnie przeprowadzonych działań i szybkiej reakcji pracowników Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP, przy ścisłej współpracy policjantów z komendy w Żywcu oraz Oficerów Kontaktowych Wydziału Wywiadu Kryminalnego w Katowicach, w ręce policjantów wpadł mężczyzna poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. 9 czerwca 2020 r. w holenderskim Hoofddrop zatrzymany usiłował odebrać życie funkcjonariuszowi policji.
Dodano: 25.01.2024 Zatrzymanie sprawcy usiłowania zabójstwa policjanta w Holandii -
Operacja "Zidentyfikuj mnie" to publiczny apel mający na celu zidentyfikowanie 22 kobiet, które prawdopodobnie zostały zamordowane w Belgii, Niemczech i Holandii, ale których tożsamości nigdy nie ustalono. Większość z nich straciła życie 10, 20, 30, a nawet 40 lat temu.
Dodano: 22.06.2023 Międzynarodowa Operacja Interpolu „Identify Me" -
Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Mowie Nienawiści (International Day for Countering Hate Speech) to święto, które przypada 18 czerwca. W związku z rosnącym na całym świecie zjawiskiem mowy nienawiści Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło rezolucję A/RES/75/309 w sprawie "promowania dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego oraz tolerancji w przeciwdziałaniu mowie nienawiści” ustanawiającą dzień 18 czerwca Międzynarodowym Dniem Przeciwdziałania Mowie Nienawiści. Pierwszy raz dzień ten obchodzony był w 2022 roku.
Dodano: 16.06.2023 Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Mowie Nienawiści -
Dzień 25 maja w wielu krajach w Europie i na świecie jest dniem szczególnym, bo poświęconym zaginionym dzieciom. Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji, ściśle współpracujące z Fundacją Amber Alert Europe, tradycyjnie już jak co roku, włączyło się do zainicjowanej z tej okazji przez Fundację międzynarodowej kampanii, mającej prewencyjny charakter i koncentrującej się na bezpieczeństwie małych dzieci.
Dodano: 25.05.2023 Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego - wspólna kampania edukacyjna Fundacji Amber Alert Europe i krajów stowarzyszonych, adresowana do najmłodszych dzieci -
Zastępca Komendanta Głównego Policji, nadinsp. Paweł Dobrodziej był gospodarzem spotkania z Panem Craigiem Jonesem - Szefem Dyrektoriatu ds. Cyberprzestępczości Departamentu ds. Działań Policyjnych. Celem wydarzenia było wzmocnienie współpracy polskiej Policji i INTERPOLU w zwalczaniu cyberzagrożeń.
Dodano: 07.12.2021 Polska Policja i INTERPOL zacieśniają współpracę w walce z cyberprzestępczością -
EUROPOL i ENFAST rozpoczynają dziś kampanię medialną'2021 dotyczącą najbardziej poszukiwanych przestępców w Unii Europejskiej. Niektórzy z najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie to długotrwali uciekinierzy, którzy przez wiele lat unikali schwytania przez organy ścigania. Niektórzy z nich mogą obecnie prowadzić stosunkowo zwyczajne życie, ale mają mroczną, kryminalną przeszłość, którą desperacko starają się ukryć. ENFAST (sieć współpracy policyjnej zajmująca się poszukiwaniem najbardziej niebezpiecznych przestępców), wspierany przez EUROPOL, rozpoczyna dziś kampanię "Najbardziej poszukiwani w Unii Europejskiej 2021", aby przykuć uwagę do poszukiwanych w całej Europie, którzy ukrywają się w naszym otoczeniu.
Dodano: 03.12.2021 Ukrywają się w zasięgu wzroku: dopilnuj, by najbardziej poszukiwani przestępcy w Europie nie uciekli przed swoją przeszłością -
W ramach realizacji projektów EMPACT THB (Europejska Multidyscyplinarna Platforma przeciwko Zagrożeniu Przestępczością Handlu Ludźmi) koordynowanych przez Europol, a realizowanych w ramach Cyklu Polityki Bezpieczeństwa EU, Polska Policja wzięła udział w europejskiej akcji Child Trafficking Exploitation Empact Action Days 2021 (dawny JAD).
Dodano: 20.07.2021 Wspólna operacja międzynarodowa Child Trafficking Exploitation EMPACT Action Days 2021 -
Polska Policja stała się właśnie członkiem Grupy Roboczej Do Walki z Cyberprzestępczością (J-CAT) w ramach Europolu. W grupie zrzeszonych jest 15 państw: 9 członków UE i 6 krajów spoza Unii. Obok Polski do grupy niedawno dołączyła Szwecja. To odpowiedź organów ścigania na rosnącą potrzebę międzynarodowej współpracy w zakresie ścigania cyberprzestępczości. Do siedziby Europolu w Hadze delegowany został oficer łącznikowy ds. walki z cyberprzestępczością.
Dodano: 15.04.2019 Polska Policja dołączyła do jednostki ds. cyberprzestępczości w Europolu