Wiadomości

Jestem narkotykiem…

Data publikacji 21.06.2024

To hasło spotu profilaktycznego zrealizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego żywieckiej Komendy Policji. Jest on adresowany do użytkowników dróg, a jego celem jest zwrócenie uwagi na to, że kierowanie pojazdem pod wpływem jakiejkolwiek substancji prawnie zabronionej może zakończyć się tragicznie. Posłuchajcie...!

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Gdy będąc w tym stanie spowodujemy wypadek, zagrożenie wzrasta do 8 lat. Gdy na skutek wypadku ktoś zginie, sprawcy grozi kara nawet 12 lat więzienia. 

Środki odurzające powodują zaburzenia równowagi, osłabienie refleksu, zbyt wysoką ocenę własnych możliwości, upośledzenie koordynacji wzrokowo-ruchowej, czy zaburzenia widzenia. Wszystko to powoduje, że kierowcy będący pod wpływem takich substancji stanowią ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. 

Dlatego policjanci z żywieckiej drogówki, w trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zrealizowali spot profilaktyczny „Jestem narkotykiem”, który w jasny sposób pokazuje, jak złudne i podstępne są narkotyki.

Premiera spotu nie jest przypadkowa. Przed nami wakacje, czas wyjazdów i urlopów, podczas którego młodzi ludzie często eksperymentują z zakazanymi substancjami. Nie pozwólmy, aby zebrały one swoje żniwo.

Rodzicu! Jeśli potrzebujesz wsparcia i informacji w zakresie pomocy psychologicznej dla dzieci, które mają kontakt z substancjami psychoaktywnymi, zadzwoń na bezpłatną i anonimową infolinię pod numer 800 100 100 lub skontaktuj się ze swoim dzielnicowym. Reaguj, zanim będzie za późno!

Za realizację spotu dziękujemy Pawłowi Szczotce oraz Sebastianowi Duchnowiczowi.

Szczególne podziękowania kierujemy do Moniki Piaseckiej z Radia Bielsko za użyczenie swojego radiowego głosu.

Film Spot profilaktyczny "Jestem narkotykiem..."

Pobierz plik Spot profilaktyczny "Jestem narkotykiem..." (format mp4 - rozmiar 48.35 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja spotu

Pobierz plik Audiodeskrypcja spotu (format mp3 - rozmiar 686.96 KB)

Powrót na górę strony