Wiadomości

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Data publikacji 08.06.2024

Policjanci z żywieckiej komendy w ramach działań profilaktycznych spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Celem tych spotkań jest przekazanie młodym ludziom cennej wiedzy dotyczącej ich odpowiedzialności za podejmowane zachowania. Tym razem mundurowi odwiedzili uczniów klas 5 i 6 ze Szkoły Podstawowej numer 3 w Żywcu.

W tym tygodniu policjanci z żywieckiej komendy odwiedzili uczniów klas 5 i 6 ze Szkoły Podstawowej numer 3. Spotkania, jakie w ramach działań profilaktycznych, realizują policjanci są bardzo ważne, bowiem policjanci mają możliwość przekazać młodym ludziom cenne informacje dotyczące odpowiedzialności za ich zachowania. Również uczniowie mają możliwość rozwiać swoje wątpliwości czy uzyskać wiedzę w obszarze często trudnych tematów i problemów.

Spotkanie w dużej mierze poświęcone było cyberprzemocy, przemocy rówieśniczej oraz mowie nienawiści. Policjanci w czasie prelekcji treści teoretyczne przeplatali przykładami, które znają ze swojej codziennej służby. Kolejna część spotkania poświęcona była odpowiedzialności za popełnianie przestępstw narkotykowych, a także uzależnieniom. Na koniec, z racji zbliżających się wakacji mundurowi rozmawiali z uczniami o tym, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą czy w górach, a także jak być bezpiecznym w miejscu zamieszkania.
 
Takie zajęcia trafiają do młodych ludzi i dają im wyobrażenia o tym, że często błędy, które popełnią w młodości mogą rzutować na całe nasze dorosłe życie. 

  • zdjęcie kolorowe policjantka w czasie prelekcji dzieci siedzą tyłem
  • Zdjęcie kolorowe dzieci siedzą tyłem policjantka prowadzi prelekcje
  • zdjęcie kolorowe zbliżenie kilkoro dzieci siedzi tyłem przed nimi na sali policjantka prowadzi prelekcje
Powrót na górę strony