Wiadomości

Podsumowanie długiego weekendu na drogach

Data publikacji 03.06.2024

Długi weekend związany z okresem święta Bożego Ciała już za nami. Nad bezpieczeństwem na śląskich drogach czuwało ponad 2,5 tysiąca policjantów. W ciągu tych pięciu dni na terenie Żywiecczyzny doszło do 2 wypadków drogowych oraz 17 kolizji. W wyniku zdarzeń drogowych na szczęście nikt nie zginął. Mundurowi zatrzymali 8 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę czy to samochodem czy rowerem, znajdując się pod wpływem alkoholu.

Podczas tegorocznego długiego weekendu związanego ze świętem Bożego Ciała, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwały zwiększone siły Policji.

Od środy do niedzieli na drogach można było spotkać większą liczbę patroli ruchu drogowego w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i czy przestrzegają ograniczeń prędkości. Mundurowi kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz to, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

W czasie długiego weekendu na drogach Żywiecczyzny doszło do 2 wypadków oraz 17 kolizji. Na szczęście w wyniku tych zdarzeń nikt nie zginął. 

Ponadto, mundurowi zatrzymali 8 kierowców pod wpływem alkoholu. Trzech z nich było nietrzeźwych i kierowało samochodami, jeden był w stanie po użyciu alkoholu, z kolei 4 wybrało się na na przejażdżkę rowerem po tym, jak wcześniej spożywali alkohol.   

Policjanci zadbają także o bezpieczeństwo osób, które dzisiaj będą wracać z majowego wypoczynku. Apelujemy o koncentrację i przestrzeganie obowiązujących limitów prędkości, a przede wszystkim o trzeźwość za kierownicą.
 

Powrót na górę strony