Wiadomości

Apel o bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Data publikacji 20.05.2024

W sobotę na drogach Żywca i powiatu doszło do kilku groźnych zdarzeń drogowych. Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i ostrożność za kierownicą, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego oraz dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa.

Do pierwszego zdarzenia doszło tuż przed 19.00 w Żywcu na ulicy Podlesie. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący fordem 22-latek, podczas wykonywania manewru omijania, doprowadził do zderzenia czołowego z jadącym prawidłowo vw, którym kierował 21-latek. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała 46-letnia pasażerka forda.   

Godzinę później w Trzebini na ulicy Beskidzkiej, kierujący bmw 20-latek, włączając się do ruchu, nie zastosował się do znaku STOP, wymusił pierwszeństwo przejazdu i zderzył się z prawidłowo jadącym subaru. 

Z kolei o 21.00 w Kocierzu Moszczanickim na ulicy Beskidzkiej, kierujący audi 52-latek, nie zachował należytej ostrożności, w wyniku czego zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Po raz kolejny apelujemy o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, ostrożność i rozwagę za kierownicą, a także przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominamy również, że prędkość bezpieczna to taka, która jest dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, a także stanu nawierzchni i przede wszystkim własnych umiejętności. 

Powrót na górę strony