Wiadomości

Podsumowanie działań "Prędkość"

Data publikacji 20.05.2024

Policjanci w całym kraju prowadzili w piątek ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”. Ich celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. W działania były zaangażowane również policyjne zespoły „Speed”, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie szczególnie niebezpiecznym zachowaniom w ruchu drogowym.

Podczas działań wyznaczane były statyczne punkty kontroli prędkości oraz pomiary wykonywane z wykorzystaniem radiowozów wyposażonych w wideorejestratory, zwłaszcza w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym w szczególności w rejonach przejść dla pieszych.

Podczas prowadzonych działań na terenie Żywca i powiatu policjanci odnotowali 41 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości, w tym 1 o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Mundurowi wystawili 34 mandaty karne i zastosowali 7 pouczeń. 

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym obowiązujących limitów prędkości. Bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, a także stanu nawierzchni i przede wszystkim własnych umiejętności.

Powrót na górę strony