Wiadomości

O różnych aspektach bezpieczeństwa

Data publikacji 11.11.2023

W szkole podstawowej w Leśnej odbył się Dzień Bezpieczeństwa. Na imprezie nie zabrakło policjantów z Żywca i Łodygowic, którzy przygotowali dla uczestników mnóstwo atrakcji. Były prelekcje, warsztaty i nagrody. W profilaktycznych działaniach stróżom prawa pomagał pluszowy przyjaciel dzieci - „Sznupek”. W działania włączył się również żywiecki Sanepid.

W Szkole Podstawowej w Leśnej odbył się Dzień Bezpieczeństwa. Wśród zaproszonych gości byli policjanci z Żywca i Łodygowic, a także pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Żywca. Program imprezy był bardzo urozmaicony i dotyczył różnych obszarów związanych z bezpieczeństwem. Policjanci przypomnieli uczniom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie wraz z uczniami młodszych klas przeprowadzili „Akcję cytrynka”. Dzieci towarzyszyły policjantom podczas kontroli pojazdów, a kiedy kierowca jechał bezpiecznie i nie złamał żadnych przepisów, otrzymywał od dzieci jabłuszko. Z kolei dla tych, którzy nie przestrzegali przepisów ruchu drogowego, uczniowie przygotowali cytryny. 

Z kolei uczniowie klas starszych uczestniczyli w prelekcji dotyczącej zakazanych substancji i uzależnień, którą prowadzili pracownicy żywieckiego Sanepidu. W tej części również wystąpili policjanci, przekazując uczniom ważne informacje dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich. Młodzież wzięła również udział w warsztatach z wykorzystaniem alko i narkogoogli. Młodzi ludzie mogli w ten sposób zobaczyć, jak zmienia się percepcja po użyciu alkoholu czy narkotyków. Część spotkania poświęcono również na omówienie ważnych zagadnień związanych z przemocą rówieśniczą oraz zagrożeniami, z jakimi uczniowie mogą spotkać się w wirtualnym świecie. Na koniec ci, którzy brali udział w konkursach, otrzymali nagrody.

  • pracownicy sanepidu w czasie wykładu na sali gimnastycznej uczniowie siedzą tłem
  • policjanci prowadzą warsztaty z alko i narkogooglami
  • warsztaty z alko i narkogooglami dwie osoby mają założone google i pokonują slalom inne osoby stoją obok
  • zajęcie z alko i narkogooglami policjantka tłumaczy uczestnikom zasady obok stoi kobieta która robi zdjęcia
  • plakaty przygotowane przez uczniów
  • zdjęcie przedszkolaków i sznupka
  • dzieci wręczają kierowcy cytrynę obok stoi policjant
  • dziecko wręcza kierowcy jabłuszko w tle radiowóz
  • dziecko wręcza innemu kierowcy jabłuszko w tle ulica i radiowóz
Powrót na górę strony