Wiadomości

Podsumowanie działań „Prędkość”

Data publikacji 21.09.2023

Wczoraj policjanci przeprowadzili ogólnopolskie działania „Prędkość”. Przez cały dzień kontrolowali to, z jaką prędkością poruszają się kierowcy i dyscyplinowali tych, którzy mieli za "ciężką nogę". Akcję nieprzypadkowo zorganizowano podczas Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzonego pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego) i wymownym hasłem: „Żyj i ratuj życie”.

Głównym celem prowadzonych wczoraj działań było zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja miała także za zadanie wyrobienie wśród kierowców z „ciężką nogą” przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

Podczas działań policjanci skontrolowali 87 pojazdów, ujawniając 84 przypadki przekroczeń prędkości. Dla jednego z kierujących szybka jazda zakończyła się zatrzymaniem przez policjantów prawa jazdy, bowiem w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h.

Pamiętajmy, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym jest nadmierna prędkość. Unikajmy brawury i ryzykownych manewrów, które prowadzą do tragedii, a przede wszystkim dostosujmy prędkość jazdy do obowiązujących przepisów i sytuacji drogowej.

Powrót na górę strony