Wiadomości

Potrącenie na pasach. Apel o ostrożność

Data publikacji 20.09.2023

Żywieccy policjanci ustalają szczegółowe przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj w Ciścu. W wyniku potrącenia przez samochód do szpitala trafiła 77-letnia piesza. Apelujemy o rozwagę i ostrożność na drodze i przypominamy, że wpływ na bezpieczeństwo ma każdy uczestnik ruchu drogowego. Nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów drogowych jest często przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń.

Do zdarzenia doszło wczoraj około 8.30 w Ciścu na ulicy Wyszyńskiego. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący citroenem 71-latek, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 77-letnią kobietę. W wyniku zdarzenia piesza trafiła do szpitala. 

Apelujemy o ostrożność i rozsądek!

  • Kierujący pojazdem zbliżając się do skrzyżowania, jak również przejścia dla pieszych powinien obserwować drogę i jej otoczenie, zachować szczególną ostrożność, stosować się do znaków i sygnałów drogowych oraz ustąpić pierwszeństwa pieszemu.
  • Pieszym przypominamy, by również przestrzegali przepisów ruchu drogowego, nie wchodzili na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym na przejściu dla pieszych oraz nosili elementy odblaskowe.
  • Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozwagę i rozsądek na drodze, ale też o kulturę i życzliwość. Wsiadając za kierownicę jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.
Powrót na górę strony