Wiadomości

Bezpieczni w drodze do szkoły

Data publikacji 06.09.2023

Wakacje za nami. Uczniowie wrócili do szkolnych ławek, a pierwszoklasiści rozpoczęli swoją edukację. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w pobliżu szkół wzrasta natężenie ruchu drogowego, co wpływa na wzrost zagrożeń. O to, aby droga do i ze szkoły była bezpieczna dbają między innymi żywieccy policjanci. Apelujemy też do rodziców, aby rozmawiali ze swoimi pociechami i odpowiednio przygotowali swoje dzieci na tą ważną dla nich drogę.

Od 4 września policjanci prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Stróże prawa czuwają nad bezpieczeństwem dzieci idących do i ze szkoły. Mundurowi zwracają uwagę na zachowania uczniów, ale też dyscyplinują kierowców. Kontrolują stan trzeźwości osób przewożących dzieci do szkoły oraz sprawdzają sposób przewożenia dzieci. Tam gdzie trzeba, osobiście pokazują najmłodszym, jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Uczniowie otrzymują również od policjantów odblaskowe zawieszki, po to aby w nadchodzącym okresie jesienno-zimowym byli widoczni, a co za tym idzie bezpieczni.  

Ponadto policjanci odwiedzają w szkołach podstawowych pierwszoklasistów, dla których rozpoczyna się nowy okres w życiu. Aby był bezpieczny, stróże prawa wspólnie z dziećmi, w czasie spotkań, omawiają najwłaściwsze sposoby zachowań, zarówno na drodze, jak i w miejscu zamieszkania, placu zabaw, a także w kontakcie z osobami obcymi. Wskazują zagrożenia oraz sposoby pozwalające na ich uniknięcie. Wszystko po to, aby droga do i ze szkoły była dla nich zawsze bezpieczna.

  • fragment radiowozu w tle szkoła obok stoją uczennice obok nich policjantka zdjęcie kolorowe
  • zdjęcie kolorowe fragment radiowozu obok policjanci dają odblaski uczennicom
  • zdjęcie kolorowe przed szkołą stoi zaparkowany radiowóz obok stoi policjant w tle ulica
  • zdjęcie kolorowe fragment radiowozu w tle policjant i uczniowie
  • zdjęcie kolorowe dwie uczennice trzymają w dłoniach odblaski
  • dłonie dziecięce z odblaskami
Powrót na górę strony