Wiadomości

Podsumowanie działań NURD

Data publikacji 23.03.2023

Wczoraj żywiecka drogówka prowadziła działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas akcji, policjanci w rejonie przejść dla pieszych rozdawali mieszkańcom odblaski, które poprawiają ich widoczność, a tym samym bezpieczeństwo.

Głównym celem akcji jest podnoszenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych, rowerzystów oraz kierujących motorowerami. Mundurowi prowadzący działania przede wszystkim kontrolują wzajemne relacje zarówno kierujących, jak i pieszych w rejonie najbardziej ruchliwych i niebezpiecznych miejsc na terenie naszego powiatu. W ramach działań stróże prawa zwracają uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądają się, czy sami piesi nie łamią przepisów.

zdjecie zrobiona na dworze widać ulicę oraz policjanta który dokonuje pomiaru prędkości obok zaparkowany radiowóz
W czasie wczorajszej akcji policjanci wspólnie ze strażnikami ze Straży Miejskiej wykorzystali miejski monitoring, aby jeszcze dokładniej przyjrzeć się zachowaniom zarówno kierowców, jak i pieszych. Wynikiem działań było ujawnionych 76 wykroczeń. Kierowcy naruszyli przepisy ruchu drogowego w 65 przypadkach. Ich głównym przewinieniem było przekraczanie dopuszczalnej prędkości w rejonach przejść dla pieszych, ale też nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu. Z kolei piesi popełnili 11 wykroczeń, które polegały w głównej mierze na przechodzeniu przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Podczas działań policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierowców. 

zdjecie zrobione w pomieszczeniu tyłem na krzesłach siedzi policjantka oraz strażnik miejski przed nimi monitory z zapisem z kamer

Ważnym elementem mającym wpływ na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motocyklistów jest noszenie elementów odblaskowych. Dlatego policjanci, podczas działań rozdawali mieszkańcom odblaski, ale też inne odblaskowe, ale i przydatne na co dzień przedmioty, jak szelki dla biegaczy, etui na telefon, saszetki na pas. Wszystko po to, aby ta grupa uczestników ruchu drogowego była widoczna, a tym samym bezpieczna.

fragment policjantki która trzyma elementy odblaskowe
 

Powrót na górę strony