Wiadomości

Nielegalnie przekroczyli granicę. Zostali zatrzymani przez policjantów z żywieckiej drogówki

Data publikacji 14.03.2023

Policjanci z żywieckiej drogówki, po pościgu, zatrzymali samochód, w którym przewożonych było dziewiętnastu obywateli Syrii. Jak się okazało, wszyscy przebywali na terenie naszego kraju nielegalnie. Pojazdem kierował ich rodak 19-latek. Wszyscy zostali zatrzymani i przekazani funkcjonariuszom Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, którzy wykonywali z nimi dalsze czynności procesowe.

W miniony czwartek tuż przed 6.00 policjanci z żywieckiej drogówki pełnili służbę w Sopotni Wielkiej. W pewnym momencie zauważyli kierującego renaultem traffic i dali mu sygnał do zatrzymania się. Ten jednak zignorował go i zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli pościg. Podczas trwającej ucieczki kierowca łamał przepisy ruchu drogowego i stwarzał zagrożenie na drodze. Gdy policjanci zatrzymali samochód, okazało się, że za kierownicą siedział obcokrajowiec. Wewnątrz pojazdu znajdowało się 19 osób, również obcokrajowców. Wszyscy zostali zatrzymani i przekazani funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej, którzy wykonywali z nimi dalsze czynności procesowe. 

Jak ustalili, wszyscy byli obywatelami Syrii i przebywali na terenie naszego kraju nielegalnie. Pojazdem kierował ich rodak, 19-latek. Mężczyzna próbował zarobkowo przewieźć nielegalnych migrantów do krajów Europy Zachodniej. Usłyszał zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, organizowania nielegalnego przekraczania granicy oraz niezatrzymania się do kontroli. 19-latek został tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 8 lat więzienia. 

Pozostałym osobom przedstawiono zarzut nielegalnego przekroczenia granicy przy użyciu podstępu, za co grozi kara nawet 3 lat więzienia.   

  • zdjęcie kolorowe zrobione na drodze w lesie na pierwszym planie zatrzymany samochód w tle widać radiowóz z włączonymi sygnałami świetlnymi obok samochodu stoją policjanci
  • zdjęcie kolorowe widać otwarte drzwi samochodu w środku siedzą osoby obok fragment policjanta
  • zdjęcie kolorowe zrobione na drodze w lesie na pierwszym planie nieoznakowany radiowóz w tle zatrzymany samochód przy którym stoją policjanci
Powrót na górę strony