Wiadomości

Podsumowanie akcji "Alkohol i narkotyki"

Data publikacji 10.01.2023

Policjanci ze śląskiej drogówki prowadzili wczoraj działania "Alkohol i narkotyki". Ich głównym celem było wykluczenie z jazdy tych kierowców, którzy zdecydowali się na prowadzenie samochodów pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. W trakcie działań mundurowi sprawdzili trzeźwość ponad 45 tysięcy kierujących i zatrzymali aż 92, którzy nie powinni byli wsiąść za kierownicę.

Policjanci ze śląskiej drogówki kontrolowali wczoraj trzeźwość uczestników ruchu drogowego. Głównym założeniem działań "Alkohol i narkotyki" jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących "na podwójnym gazie", bądź pod wpływem narkotyków. W akcji wykorzystane zostały różnego rodzaju urządzenia i testery, służące do wykrywania w organizmie alkoholu i narkotyków. Mundurowi sprawdzili trzeźwość ponad 45 tysięcy kierujących i zatrzymali 55 w stanie nietrzeźwości oraz 37 w stanie po użyciu alkoholu. Najwięcej, bo aż 10 pijanych, wpadło w Katowicach.

Na terenie powiatu żywieckiego policjanci sprawdzili trzeźwości blisko 1270 kierowców, wśród których jeden był w stanie po użyciu alkoholu. 

Tylko w pierwszym tygodniu tego roku policjanci z garnizonu śląskiego zatrzymali już 258 kierowców pod wpływem alkoholu. W całym ubiegłym roku było ich blisko 12 tysięcy.

Po raz kolejny apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek. Osobny apel kierujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowego przez nietrzeźwych kierujących!

Powrót na górę strony