Wiadomości

Przygotuj samochód przed zimą

Data publikacji 25.11.2022

Synoptycy zapowiadają intensywne opady śniegu. Aby zima nie była dla kierowców zaskoczeniem, należy się do niej wcześniej przygotować. Wymiana opon, sprawdzenie oświetlenia, akumulatora czy płynów to podstawowe czynności każdego kierowcy. Odpowiednie przygotowanie samochodu połączone z rozsądną jazdą z pewnością zwiększy bezpieczeństwo na drodze.

Pamiętajmy o kilku prostych zasadach co należy zrobić przed zimą:

  • wymieńmy opony na zimowe,
  • sprawdźmy oświetlenie swojego pojazdu. Jesień i zima to czas kiedy słońce zachodzi bardzo wcześnie, dlatego należy pamiętać, aby auto miało wszystkie światła sprawne. Dobrym pomysłem jest mieć w bagażniku zapasowe żarówki, aby w razie potrzeby można je jak najszybciej zmienić.
  • sprawdźmy płyny w silniku. Kierowca musi pamiętać, aby wymienić płyn do spryskiwaczy na zimowy, który nie zamarza w niskich temperaturach. Kolejno należy sprawdzić, czy w silniku nie brakuje oleju i płynu do chłodnicy.
  • sprawdź, czy twój akumulator jest sprawny. Stary, nienaładowany akumulator może odmówić posłuszeństwa kiedy temperatury spadną poniżej zera, lepiej więc zawczasu sprawdzić, czy nie należy go wymienić.

Oczywiście, wszystkie te czynności każdy kierowca może zrobić w stacji obsługi pojazdów, czy u mechanika – da mu to większą pewność, że jego auto jest przygotowane na spadki temperatur i opady śniegu.

Odpowiednie przygotowanie samochodu połączone z rozsądną jazdą z pewnością zwiększy bezpieczeństwo na drodze kierującego, ale i innych uczestników ruchu drogowego. 

Powrót na górę strony