Wiadomości

Aby droga do szkoły była zawsze bezpieczna

Data publikacji 03.09.2021

Od środy uczniowie wrócili do szkolnych ławek, a pierwszoklasiści rozpoczęli swoją edukację. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w pobliżu szkół wzrasta natężenie ruchu drogowego, co wpływa na wzrost zagrożeń. O to, aby droga do i ze szkoły była bezpieczna dbają między innymi żywieccy policjanci. Apelujemy też do rodziców, aby rozmawiali ze swoimi pociechami i odpowiednio przygotowali swoje dzieci na tą ważną dla nich drogę.

w prawym dolnym rogu widoczny fragment radiowozu pozostałą część zdjęcia zajmuje budynek szkoły oraz ulica

Od 1 września policjanci prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Stróże prawa czuwają nad bezpieczeństwem dzieci idących do i ze szkoły. Mundurowi zwracają uwagę na zachowania uczniów, ale też dyscyplinują kierowców. Kontrolują stan trzeźwości osób przewożących dzieci do szkoły oraz sprawdzają sposób przewożenia dzieci. Tam gdzie trzeba, osobiście pokazują najmłodszym, jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię.

fragment dziecka które trzyma w dłoniach różową opaskę odblaskową obok na ławce znajduje się plecak

Ponadto policjanci w pierwszych tygodniach września, odwiedzą w szkołach podstawowych pierwszoklasistów, dla których rozpoczyna się nowy okres w życiu. Aby był bezpieczny, stróże prawa wspólnie z dziećmi, w czasie spotkań, omówią i wybiorą najwłaściwsze sposoby zachowań, zarówno na drodze, jak i w miejscu zamieszkania, placu zabaw, a także w kontakcie z osobami obcymi. Wskażą zagrożenia oraz sposoby pozwalające na ich uniknięcie. Wszystko po to, aby droga do i ze szkoły była dla nich zawsze bezpieczna.

Na pierwszym planie znajduje się fragment radiowozu w tle budynek szkoły i przedszkola

Powrót na górę strony