Pomaganie jest proste - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Żywcu

Wiadomości

Pomaganie jest proste

Data publikacji 10.12.2020

To hasło akcji zainicjowanej przez aspiranta Pawła Matuszczaka, który na co dzień jest dyżurnym żywieckiej komendy. Policjant zauważył, że praktycznie w każdym domu są zabawki, którymi nasze pociechy już się nie bawią, a które są w bardzo dobrym stanie. Dlaczego więc nie przekazać ich innym i choć na chwilę wywołać uśmiech na dziecięcej twarzy?

Wczoraj pierwsze pudła pluszaków, autek, puzzli i całej masy innych zabawek trafiły do żywieckiego mopsu. Za pośrednictwem pracowników socjalnych trafią do dzieci.

policjantka i policjant stoją za stołem na którym ułożone są zabawki, w rękach trzymają pluszaki

Pomaganie jest proste to hasło, które przyświeca akcji zainicjowanej przez aspiranta Pawła Matuszczaka. Policjant zauważył, że spora część zabawek jego pociech nie jest używana, a i te które kiedyś cieszyły się powodzeniem często leżą w kącie. Dlatego wspólnie z żoną i dziećmi zrobił przegląd półek i uzbierała się całkiem spora ilość zabawek, które były jeszcze w bardzo dobrym stanie. Paweł do akcji zaangażował swoich przyjaciół, na których zawsze może liczyć. Pomysł przedstawił także innym policjantom. Wszyscy od razu zadeklarowali chęć pomocy. Zbiórkę wsparli również pracownicy cywilni. W ciągu zaledwie jednego dnia zebrano tyle zabawek, że już wczoraj pierwsza dostawa trafiła do żywieckiego mopsu. Pudła pluszaków, autek, lalek, puzzli i wielu innych niespodzianek trafiły na ręce Pani Kierownik Aleksandry Trond. Na tym nie koniec. Policjanci informację o akcji przekazali znajomym, a ci swoim znajomym i aktualnie zasięg zbiórki przerósł wszelkie oczekiwania.

zabawki ustawione na stole

Serdecznie podziękowania składamy wszystkim osobom, które wsparły nas w zbiórce. Mamy nadzieję, że prezenty, które dzieci znajdą pod choinką wywołają uśmiech na niejednej twarzyczce!

  • na stole stoją ustawione zabawki za nimi policjantka i policjant trzymają maskotki
  • zabawki rózne stoją ustawione na stole
  • policjantka i kierownik miejskiego ośrodka pomocy społecznej w żywcu trzymają w rękach pluszaki