Bezpieczna droga do szkoły z żywieckimi policjantami - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Żywcu

Wiadomości

Bezpieczna droga do szkoły z żywieckimi policjantami

Data publikacji 28.09.2020

W ramach prowadzonych działań "Bezpieczna droga do szkoły" policjanci odwiedzają wszystkich pierwszoklasistów uczących się w Żywcu i w powiecie. W czasie tych niecodziennych lekcji stróże prawa przypominają dzieciom, jak być bezpiecznym w drodze do i ze szkoły. W piątek odwiedzili uczniów ze szkoły podstawowej nr 5 w Żywcu.

Od początku września żywieccy policjanci prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach akcji odwiedzają wszystkich pierwszoklasistów. W piątek odwiedzili uczniów ze szkoły podstawowej nr 5 w Żywcu. W czasie spotkania stróże prawa w łatwy i przystępny sposób przekazali dzieciom niezbędne informacje na temat bezpiecznych zachowań w domu, szkole czy na podwórku. Aby uczniowie lepiej przyswoili sobie przekazywane im informacje policjanci treści teoretyczne przeplatają ćwiczeniami. Na koniec każdy uczeń otrzymał od mundurowych „Elementarz bezpieczeństwa” - książeczkę edukacyjną, która zawiera najważniejsze informacje na temat pracy policjanta i uczy najmłodszych bezpiecznych zachowań. Dzięki temu dzieci zawsze będą mogły wrócić do tych ważnych treści. Książeczki zakupione zostały przez Urząd Miasta w Żywcu.

grafika poglądowa

Rokrocznie prowadzona akcja ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczniom rozpoczynającym naukę w szkole. W działania te zawsze zaangażowani są policjanci ruchu drogowego, którzy pełnią służbę w rejonach szkół i zwracają uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego. Stałym elementem akcji są też spotkania policjantów z dziećmi poświęcone bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły.

  • policjantka w czasie prelekcji dzieci siedzą w ławkach
  • policjantka w czasie prelekcji stoi bokiem dzieci siedzą w ławakach
  • uczennice siedzą w ławce i trzymają podniesione do góry książeczki
  • znaki drogowe wykonane przez dzieci
  • policjantka stoi prowadzi prelekcję dzieci siedzą w łąwkach
  • policjantka w czasie prelekcji stoi dzieci siedzą w łąwkach
  • policjantka stoi dzieci siedzą w ławkach jedno się zgłasza
  • dzieci trzymają podniesione książeczki
  • chłopczyk trzyma podniesioną książeczkę, zasłania nią twarz