Wiedzą jak bezpiecznie wypoczywać - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Żywcu

Wiadomości

Wiedzą jak bezpiecznie wypoczywać

Data publikacji 27.08.2020

Choć do rozpoczęcia roku szkolnego pozostało już tylko kilka dni, wielu z nas korzysta jeszcze z uroków lata. O to, aby i te ostatni dni letniego odpoczynku minęły bezpiecznie dbają żywieccy policjanci. Wczoraj odwiedzili kolonistów wypoczywających nad Jeziorem Międzybrodzkim. Podczas spotkania policjanci sprawdzili wiedzę uczestników dotyczącą zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą czy w górach. Odpowiedzi dzieci były bezbłędne, dlatego wszyscy otrzymali upominki.

na stole leżą nagrody piłka plażowa odblaski

Policjanci z Żywca zorganizowali spotkanie z dziećmi i młodzieżą wypoczywającą nad Jeziorem Międzybrodzkim. W czasie prelekcji mundurowi radzili, ostrzegali i uczyli, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i korzystać z jej uroków, unikając potencjalnych zagrożeń. Mundurowi przeprowadzili również konkurs wiedzy na temat bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku. Uczestnicy kolonii odpowiadając na pytania mundurowych wykazali się ogromną wiedzą oraz pomysłowością. Na koniec wszyscy otrzymali od mundurowych nagrody. Spotkanie zostało zorganizowane w myśl ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

plakat akcji

Głównym celem tej akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć. Projekt realizowany jest na terenie całego kraju do września br. Akcja została wpisana do Harmonogramu działań na rok 2020 w ramach Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020.

Bardzo istotnym elementem akcji jest konkurs plastyczno-filmowy pn. „Artystyczny przeWODNIK”. Więcej informacji na temat konkursu znajdą Państwo na stronie www.policja.pl. Zachęcamy do wzięcia w nim udziału!

  • odblaski z napisem kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą
  • policjantka w czasie prelekcji trzyma w ręce ulotki w tle dzieci
  • policjantka trzyma w ręce nagrody
  • policjantka wręcza dzieciom nagrody
  • dzieci siedzą przy stole trzymają w rękach nagrody
  • zdjęcie grupowe policjantka, opiekunka i dzieci z nagrodami