Apel o bezpieczeństwo w ruchu drogowym - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Żywcu

Wiadomości

Apel o bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Data publikacji 07.07.2020

Ładna pogoda zachęca do aktywnego spędzania wolnego czasu. Wielu z nas wyjeżdża w góry nad jeziora czy rzeki. Niestety wzmożony ruch na drogach i chwila naszej nieuwagi powodują, że o wypadek nietrudno. Dlatego apelujemy o rozwagę i skupienie za kierownicą. Pamiętajmy, też o tym, aby zawsze dostosować prędkość jazdy do panujących na drodze warunków.

W ostatnich dniach na terenie Żywiecczyzny odnotowaliśmy zwiększoną ilość zdarzeń drogowych. Na szczęście nie doszło do poważnych w skutkach wypadków, ale ilość kolizji pokazuje, że przy wzmożonym weekendowym ruchu wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do zdarzenia.

W piątek po 16.00, dyżurny komisariatu policji w Węgierskiej Górce, otrzymał informację, że na ul. Zielonej doszło do zdarzenia drogowego. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Jak wynika z ich wstępnych ustaleń, 74-latek kierując mercedesem, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go audi i uderzył w jego tył. W tym samym czasie, kierujący samochodem dacia 45-latek, również nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył mercedesa. Samochody siłą rozpędu uderzyły w poprzedzający je oznakowany radiowóz. Jak ustalili policjanci wszyscy kierowcy byli trzeźwi i posiadali uprawnienia do kierowania. Obaj kierowcy za spowodowanie kolizji drogowej otrzymali mandat karny.

Po raz kolejny apelujemy o ostrożność i rozwagę za kierownicą i przypominamy, aby zawsze dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, pozwoli nam do bezpiecznie dotrzeć do celu.