Uczciwy znalazca - Wiadomości - Komenda Powiatowa Policji w Żywcu

Wiadomości

Uczciwy znalazca

Data publikacji 31.12.2019

Postawą godną naśladowania wykazał się 58-letni mieszkaniec Żywca. Mężczyzna w jednym ze sklepów z używaną odzieżą kupił kurtkę, w której znalazł sporą sumę pieniędzy. Uczciwy znalazca nie zastanawiał się ani chwili i całą kwotę przekazał żywieckim policjantom. Gratulujemy Panu właściwej postawy oraz składamy wyrazy uznania.

W sobotę około 14.00 do Komendy Powiatowej Policji w Żywcu zgłosił się 58-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna powiedział, że w jednym ze sklepów z używaną odzieżą znajdujących się w Żywcu kupił zimową kurtkę. Gdy ją założył coś zaczęło go uwierać, wtedy w jednej z kieszeni znalazł zwinięty plik banknotów. 58-latek nie zastanawiał się ani chwili i od razu przyjechał do żywieckiej komendy policji, gdzie pieniądze przekazał mundurowym. Policjanci już rozpoczęli ustalanie właściciela pieniędzy.

Składamy Panu wyrazy uznania oraz podziękowania za godną naśladowania postawę. Mamy wielką nadzieję, że Pana zachowanie i postawa będzie wzorem i motywatorem dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się i podejmą właściwą decyzję.