Wiadomości

Bądź bezpieczny

Data publikacji 14.06.2024

To hasło programu profilaktycznego, który realizują policjanci z Wydziału Prewencji żywieckiej Komendy Policji. Partnerem działań jest Urząd Miasta w Żywcu oraz Żywiecki Uniwersytet Trzeciego Wieku. W ramach programu powstały trzy spoty profilaktyczne, których celem jest zwrócenie uwagi na odpowiednie zabezpieczanie swojego mienia. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy od nas wszystkich. Zachęcamy do obejrzenia pierwszego z filmów!

Data premiery programu nie jest przypadkowa. Przed nami wakacje i okres urlopowy. To czas odpoczynku i relaksu. Wielu z nas wyjedzie na dłużej, zostawiając na ten czas swoje domy czy mieszkania. Wielu z nas będzie korzystało z różnego rodzaju rekreacji i sprzętu, jak na przykład rowery czy hulajnogi. Myślą przewodnią programu „Bądź bezpieczny” jest właśnie to, abyśmy zawsze pamiętali o odpowiednim zabezpieczeniu swojego mienia, gdyż jak przestrzegają w spotach policjanci, złodziejowi czy włamywaczowi wystarczy tylko chwila, by nas okraść.  

W ramach programu policjanci będą prowadzić również działania profilaktyczne w formie spotkań z mieszkańcami oraz prelekcji, podczas których będą przekazywać informacje dotyczące tego, jak prawidłowo zabezpieczać swoje mienie. 

Realizacja spotu nie byłaby możliwa bez wsparcia i zaangażowania wielu osób. W szczególności dziękujemy
Prezesowi Żywieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku prof. dr hab. Janowi Iluk, Wiceprezes Żywieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Irenie Wydra oraz członkom Żywieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Żywcu, z Komisariatu Policji w Jeleśni oraz Komisariatu Policji w Gilowicach.  

W spocie udział wzięli:
Stanisława Białas, Teresa Kucharska, Grażyna Tatara, Marcin Piątkowski, Barbara Kotlarska, Patryk Szeląg oraz Szymon Strzałka. 

Montażem i realizacją spotu zajęli się: Piotr Mizia oraz Barbara Kotlarska. 

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za poświęcony czas, okazaną bezinteresowną pomoc i chęć współpracy w ważnej dla nas wszystkich inicjatywie!

Film Spot profilaktyczny "Bądź bezpieczny"

Pobierz plik Spot profilaktyczny "Bądź bezpieczny" (format mp4 - rozmiar 45.08 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja spotu

Pobierz plik Audiodeskrypcja spotu (format mp3 - rozmiar 1.73 MB)

Powrót na górę strony