"Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie"

Policjanci na „Światowym Dniu Śniegu” w Zwardoniu

Żywieccy policjanci, instruktorzy PZN, policjanci pełniący służbę na nartach oraz ratownicy z beskidzkiego GOPR-u wzięli udział w akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" zorganizowanej w ramach obchodów "Światowego Dnia Śniegu". Akcja odbyła się na stacji narciarskiej „Zwardoń SKI”. Gościem specjalnym imprezy był Sznupek - maskotka śląskiej policji, który wspólnie z mundurowymi uczył najmłodszych bezpiecznej jazdy na nartach. W profilaktycznych działaniach pomagali uczniowie klasy policyjnej z ZSM-E w Żywcu.

Dzisiaj na stacji narciarskiej „Zwardoń SKI” odbyła się akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Impreza zorganizowana została w ramach obchodów „Światowego Dnia Śniegu”. W działaniach wzięli udział policjanci z Żywca, a także mundurowi, którzy pełnią służbę na stokach i jednocześnie są instruktorami narciarstwa. W działania włączyli się również instruktorzy ze Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego. W czasie akcji, stróże prawa uczyli dzieci jazdy na nartach, a także organizowali gry i zabawy na śniegu. Z nieco starszymi policjanci rozmawiali na temat bezpiecznych zachowań na stokach. Przypominali także o konieczności noszenia kasków przez młodzież do 16 roku życia oraz przestrzegali przed konsekwencjami jazdy na nartach i snowboardzie pod wpływem alkoholu czy narkotyków. W akcję zaangażowali się także ratownicy z Beskidzkiego GOPR-u, którzy przeprowadzili pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz mówili o konsekwencjach zdrowotnych niewłaściwych zachowań na stokach. Gościem specjalnym imprezy był Sznupek, który wspólnie z policjantami uczył najmłodszych jazdy na nartach. Każdy uczestnik imprezy otrzymał ulotkę informacyjną na temat bezpieczeństwa w czasie zimowych zabaw oraz element odblaskowy. Policjanci korzystając z okazji przypomnieli uczestnikom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze oraz o tym, jak ważne w okresie zimowym jest noszenie elementów odblaskowych. Policjantom w działaniach pomagali uczniowie z klasy policyjnej Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu.

Celem akcji jest popularyzacja sportów zimowych wśród dzieci i młodzieży, edukacja związana z uprawianiem narciarstwa, a także propagowanie bezpieczeństwa i właściwych zachowań na stokach narciarskich.

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w działania oraz przedstawicielom mediów za ich promocję!

Powrót na górę strony