"Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie"

Policjanci na rozpoczęciu sezonu motocyklowego

Motocykliści z żywieckiego klubu motocyklowego rozpoczęli sezon. Przebiegowi imprezy przyglądali się policjanci z żywieckiej drogówki. Podczas spotkania mundurowi na ręce prezesa klubu przekazali gadżety poprawiające bezpieczeństwo motocyklistów oraz apelowali o ostrożność i rozwagę w czasie jazdy. Wszystkim miłośnikom dwóch kółek życzymy bezpiecznych wyjazdów i tyle samo szczęśliwych powrotów.

stoi policjantka obok niej motocyklista w tle zaparkowane na parkingu motocykle obok nich motocykliści

Sezon motocyklowy w Żywcu został oficjalnie otwarty. Miłośnicy jazdy na dwóch kółkach zebrali się na jednym z parkingów w Żywcu, by następnie wspólnie rozpocząć czas motocyklowych wycieczek. Na imprezie obecni byli policjanci z wydziału ruchu drogowego żywieckiej komendy policji, którzy przekazali motocyklistom odblaskowe szelki poprawiające ich widoczność na drodze. Apelowali również do motocyklistów o bezpieczeństwo i ostrożność w czasie jazdy.

Stoją motocykliści i policjanci obok siebie motocyklista wręcza szelki odblaskowe innemu motocykliści kobiecie w tle motocykle orqaz inni motocykliści

Apelujemy do kierujących samochodami, aby zwracali szczególną uwagę na motocyklistów i spoglądali w lusterko. Z kolei kierującym jednośladami przypominamy, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy. W szczególności apelujemy, aby unikali brawurowej jazdy i stosowali się do ograniczeń prędkości. Przypominamy również, że jazda motocyklem wymaga nie tylko zdrowego rozsądku i umiejętności, ale i odpowiednich uprawnień do kierowania. Wszystkim miłośnikom dwóch kółek życzymy bezpiecznych wyjazdów i tyle samo szczęśliwych powrotów!

Powrót na górę strony