"Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie"

Plakaty i ulotki będą praktycznie wszędzie

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci z żywieckiej komendy podejmują szereg działań i akcji. W związku z tym, że od 1 czerwca tego roku zmianie uległy niektóre przepisy ruchu drogowego, stróże prawa wspólnie z pracownikami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej opracowali plakaty i ulotki, które dzięki uprzejmości różnych instytucji, rozpowszechnili praktycznie na całą Żywiecczyznę. Wszystko po to, aby każdy miał możliwość przyswojenia sobie nowych regulacji.

Od 1 czerwca 2021 roku obowiązują nowe regulacje w przepisach ruchu drogowego. Nakładają one pewne obowiązki zarówno na kierujących, jak i pieszych. Aby dla wszystkich były one jasne i zrozumiałe, policjanci z żywieckiej drogówki szukali sposobu, aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Do współpracy zaprosili Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Bielska-Białej i wspólnie opracowali plakat oraz ulotki, które w sposób prosty i obrazowy przedstawiają wprowadzone zmiany.

plakat obrazujący nowe przepisy przed przejściem dla pieszych stoi kobieta obok przed przejściem zatrzymuje się samochód

Tak opracowane materiały policjanci wspólnie z pracownikami Ośrodka przekazali do wszystkich głównych urzędów i instytucji w mieście między innymi do: Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego, Państwowej Straży Pożarnej, Miejskiego Zakładu Komunikacji oraz Spółdzielni Mieszkaniowej. Dzięki uprzejmości tych instytucji plakaty zostaną przekazane dalej do podległych tym instytucjom placówek. W ten sposób trafią do urzędów gmin, szkół, bibliotek, klubów kultury, autobusów, placówek ochotniczych straży pożarnych i wielu, wielu innych. Działania prowadzone będą również na terenie Bielska-Białej oraz Cieszyna.

plakat przedstawiający zmianę w przepisach dwa obrazki na jednym kobieta wchodzi na przejście i trzyma telefon w ręce na drugim chowa go do kieszenie

Dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły nas w tych działaniach!

Powrót na górę strony